Robotik Kodlama

Robotik Kodlama nedir ?

Kodlama dilleri ve elektronik devreler yardımı ile ihtiyaç duyulan yönde komut verme ve program oluşturma işlemidir. Makine kontrol Sistemlerinden tutunda, tüm elektronik, bilgisayar ve robotsal sistemlerde ihtiyaç haline gelen ve hayatımızı kolaylaştıran programsal beceridir.

Robotik Kodlama Eğitimi:

Teknolojinin hayatımıza girmesi ve gereklilik haline gelmesi ile birlikte günümüzde kullanılmakta olan bilgisayar, akıllı telefon ve benzeri teknolojik aletler önem kazanmıştır. Bununla beraber, özellikle çocuk yaşlarda bile oyun ve benzeri uygulamalara ilgi oldukça artmıştır. Arttığı geldiğimiz bu yüzyılda, çocukların, öğrencilerin sadece oyun oynamak yerine, oyun oynarken aynı zamanda öğrenme, analitik düşünme, analiz etme gibi becerilere ihtiyaçları olduğu açıktır. Bu becerileri kazanabilmeleri ve kendi uygulamalarını tasarlayıp üretebilmeleri için kullanabilecekleri temel kodlama dilleri ve robotsal sistemleri tanımaları ve uygulamalarla kendi tasarımlarını ortaya çıkarmalarının amaçlandığı bir eğitimdir.

Eğitimimiz, 7-12 yaş grupları için bireysel olarak verilir. Gerekli koşullar oluşması durumunda grup eğitimi de verilebilir.

Eğitim için, bilgisayarımız mevcut fakat eğer eğitim alacakların, bilgisayarı veya tableti olursa uygulamalarla ilgili pratik yapmaları açısından onlar için faydalı olur.

Teşekkürler,

Robotik Kodlama Eğitmeni : Orçun Gerçek

Konuşma Başlat
Bize Hemen Ulaş
Merhabalar Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Eğitimlerimiz ve Terapilerimiz hakkında tüm merak ettiklerinizi bize Whatsapp Aracılığıyla sorabilirsiniz.
Powered by