Sık Sorulan Sorular

Neden Koçluk almalıyım?

Zaman zaman yaşam içerisinde aşamadığımız engeller, sorunlar veya ulaşamadığımız hedefler var ise, tarafsız bir şekilde, özgürce, kendimizi en iyi şekilde ifade edebileceğiniz bir ortamda yeni bakış açıları kazanma ve farkındalık sahibi olmak istiyorsak, koçluk bizim için ideal bir çözümdür.

Koçluk süreci nasıl işler ? Koçluk seans süreleri ne kadardır?

Süreç, müşteri ile kişisel tanışma (ön görüşme) ve uyum ile başlar, görüşme de müşterinin koçluk almak için geliş amacı ve kişi hakkında bilgi alınır, bunun yanı sıra koç, çalışma prensipleri ve değerleri hakkında bilgi verir, daha sonra ilk seanslarda kişi ve özellikle koçluk almak istediği konu üzerine yoğunlaşılır, karşılaşılan engeller, müşterinin bakış açısı gözlenir. Devam eden seanslarda ise müşterinin ulaşmak istediği hedefler saptanıp, hedeflere giden yolda önüne çıkmış olan engelleri aşmasına yardımcı olmak için müşteri ile beraber çözüm yolları keşfedilir. Son seanslarda ise, keşfedilen çözüm yollarının eyleme dökülmesi için birlikte plan yaparak, müşterinin eyleme geçmesini sağlarız.

Koçluk seanslarımız ortalama 50-60 dakika (1 saat) kadar sürmektedir. Süre içerisinde, müşterilere en faydalı şekilde yardımcı olabilmek ve onlara en iyi şekilde odaklanmak, onları dinlemek, en önemli ilkelerimizden biridir.

Eğitim Koçluğu neden gereklidir?

Eğitim Koçluğu (Öğrenci Koçluğu diye de geçer), öğrencinin kendisinde var olan potansiyelini tanıması ve ortaya çıkarması için başarıya giden yolda yol arkadaşlığıdır.

Öğrencinin gelişimi açısından önem teşkil eder.

Öğrencinin hedeflerini belirlemesinde yanında olan rehberdir.

Sınav başarısını gözlemleme ve artırmada,

Okul başarısını gözlemleme ve arttırmada,

Etkili çalışma yöntemleri saptama konusunda,

Zaman Yönetimi ve Yüksek verim konusunda,

Öğrencinin farkındalığının artması için,

ona bu yolda arkadaşlık edebilmektir.

Danışmanlık ile Koçluk arasındaki fark nedir?

Danışmanlık, kişinin yaşamış olduğu psikolojik bir problem sebebi ile motivasyon düşüklüğü, hayattan zevk alamama, depresyon, özgüven sorunu..vb durumlarda, alınabilecek yardımdır. Kendinizi özgür hissettiğiniz ortamdır çünkü sizi yargısız, yönlendirme olmadan, akıl verme olmaksızın sadece dinleme odaklı rehberlik hizmetidir ve soruna odaklıdır.

Koçluk, psikolojik problemi olmayan buna rağmen, ulaşmak istediği hedefler için gittiği yolda önüne çıkan bazı engelleri aşamama durumu yaşayan her kişinin, yine kendini özgürce ifade edebileceği ve sadece dinleme odaklı süreçtir. Bu süreç, çözüm odaklıdır.

Çevremde tanıdık ve arkadaşlarım varken, Danışmanlık merkezine gidip, sorunlarımı hiç tanımadığım birisine anlatmalı mıyım?

Koçluk veya danışmanlık görüşmeleri, arkadaşlık sohbetlerinden daha fazlasını sunabilir. Danışmanlık dinleme odaklı, gözlem odaklı, kişinin sorununa ve onu özgürce anlatmasına odaklı bir görüşmedir. Zorlamanın, yargının, eleştirinin, yönlendirmenin, tesellinin olmadığı, içsel motivasyonunuzu yükseltmenizi sağlayan yardımsal görüşmedir. Bazen yaşadığımız bir takım sorunları, arkadaşlarımıza ve yakınlarımıza anlatamayabiliriz ya da bizi anlamaları beklentisiyle sohbet ettiğimizde, tatmin olamayabiliriz. Danışmanlık görüşmesinde, tarafsız, objectif ve sadece kişiye odaklı olacağı için anlaşıldığınızı hissetmeniz ve motive olmanızı sağlar.

Hangi Hastalıklarda Bioenerji Uygulaması yapılabilir?

Bütün hastalıklarda, bioenerji uygulanabilir ve kesin %100 etkilidir diyemeyiz. Bazı hastalık ve rahatsızlıklarda tamamen iyileşme olurken, bazılarında iyileşme sürecini hızlandırır. Bioenerji kişinin aurasında oluşan ve rahatsızlığı olan bölgesel çakralardaki kötü enerjinin temizliğidir.

Seans ne kadar sürer ? Seans içeriği nasıldır ?

Bioenerji seansları, yaklaşık 30 ila 45 dakika arasındadır. Rahatsızlığa veya rahatsız bölgeye göre değişiklik gösterebilir.

Seans esnasında, kişi oturtularak veya eğer aura temizliği, özellikle bel ve sırt bölgeleri temizliği yapılacaksa yatıralarak yapılır. Kişi, gözlerini kapayarak oturur veya yatar, o sırada meditasyon fon müziğide kişiye eşlik eder ve rahatlamasını, gevşemesini sağlar. En tercih edileni ise yatarak tedavidir. Terapist önce aura temizliği ile tüm çakralardaki kötü enerjiyi süpürür, rahatsız bölgelere de süpürme işlemi uygulandıktan sonra o bölgeler üzerine enerji aktarımı ile pozitif enerji göndermiş olur. Genelde rahatsız olan bölgeler diğer bölgelere göre daha sıcaktır veya ısısı yüksektir işte tam burada enerji aktarımı başlar.

Tıbbi tedavi yerine geçer mi ? ilaç yerine kullanılır mı ?

Kesinlike, tıbbi tedavi değildir, sadece iyileşme sürecini hızlandıran, rahatsızlıkların azaltılmasında destekleyici uygulamadır ve asla ilaç yerine geçmez, eğer ilaç kullanılıyorsa, kullanıma devam edilmelidir. Önce mutlaka tıbbi tedavi gereklidir.

Terapi sonrası kişi de ne gibi değişiklikler oluşur ?

  • Kişi kendi enerjisinin yükseldiğini hisseder.
  • Motivasyonu artar.
  • Bölgesel ağrıları kaybolmuş veya azalmış olur.
  • Yaşama sevinci artar.
  • Kendini güçlü hisseder.

v.b gibi birçok değişiklik hissedebilir.

Terapi almak için, bioenerji uygulamasına inanmak zorunda mıyım ?

Hayır,  uygulamaya inanmak zorunda değilsin, inancı olan kişilerle çalışmak daha kolaydır. Önemli olan aslında, kişinin şifa bulma isteğidir.

Kozmik Enerji Terapisini sadece organlarında hastalık olanlar mı almalı ?

Hayır, çünkü kozmik enerji sadece sorunlarla çalışmaz, henüz fiziksel olarak bir rahatsızlık oluşmamış olabilir. Aura alanında olan ve ilerde kişiyi hasta edebilecek bilgilerin temizlenmesinde yardımcı olur. Duyguların hastalık sebebi olduğu düşünceler ve danışanın hayatındaki rahatsız edici, uyumsuz enerjilere karşı da korunmasında etkilidir.

Terapi alan kişilerde, terapiden sonra ne gibi değişiklikler olur ?

  • Kendini, fiziksel ve duygusal olarak daha güçlü hisseder.
  • Daha mutlu ve huzurludur çünkü stres azalır.
  • Danışmanın enerji ihtiyaçları dengelenir.
  • Hormonlarının dengesi sağlanır.
  • Aurada, çakralarda ki deformasyonlarda, bilinçaltında biriken tüm blokajlar temizlenir.

Terapi Seansı nasıl yapılır ?

Yaklaşık 40 dakika sürer. Bu süre içinde danışan ayakta ve gözleri kapalı olarak bekler, eğer ayakta durması mümkün değilse oturması gerekir. Seanslar düzenli aralıklarla tekrarlanırsa daha fazla verim alınır. Ne sebep ile yapıldığına bağlı olarak seans miktarı değişebilir. Seans sırasında terapist danışanın aurasına, çakralarına ve organlarına dokunarak, temizlenmesi ve şifalanması için enerji aktarımı (kanallığı) görevini yapar.

Seanslar sadece hasta organa yönelik değildir. Bütünseldir. Çakralardaki organların negatif enerjileri temizlenip, yerine pozitif şifa enerjileri aktarılır. Terapistin hastalıklara, organlara ve enerji özlerine yönelik şifa kanalları vardır ve bu kanallar aktive edilerek, danışana uygulanır.

Çift Terapisini (Evlilik Terapisi) nasıl tanımlarız ?

İlişki yaşıyan veya evli olan çiftlerin karşılaştıkları problemlere çözüm arayan bir terapi yöntemidir. Kendilerini ve birbirlerini daha iyi tanımaları için yapılır. Genelde ilişkilerde iki tarafta birbirlerini suçladıkları için kendi yanlış ve eksikliklerini görmek istemezler veya fark etmezler. İşte terapist çiftlere, yansız ve adil davranarak yanlışlarını ortaya koyar ve çözüm yolları bulmalarına yardımcı olur.

Evlilik ve Çift Terapisti sadece evli çiftlere mi terapi uygular ?

Hayır! Evlilik öncesinde ortaya çıkan bazı sorunlar büyümeden ve birikmeden profesyonel bir gözle idare edilip çözüme ulaştırılırsa, aile içi uyuşmazlıların önüne geçilebilir, o yüzden yurt dışında da örnekleri olduğu gibi, evlilik öncesi tanıma döneminde mutlaka bir terapist ile görüşmeleri önerilir.

Evlilik / Çift Terapisi seans süreleri ne kadardır?

Ortalama olarak 45 ile 60 dakika arasındadır. Çiflerin tek veya birlikte gelmelerine göre değişiklik gösterebilir ayrıca gerekirse, çiftler ayrı ayrı da seans’a alınabilir.

Terapilere kaç seans gelirsem, faydalı olur ?

Çiflerin problemleri ve bu problemlere karşı gösterdikleri yaklaşıma göre değişebilir. İlk terapi seansı açık seans olarak yapılır ve genelde bilgi alma odaklıdır. Sonraki seanslarda, çift terapisti tarafından nasıl bir yol izleneceği hakkında aile üyeleri ve eşlere bilgi verilerek, çözüm yollarına odaklanılır.

Nefes Terapisti kimdir ?

Özel eğitim alarak, danışanlarına doğru nefes tekniklerini öğreten ve onların yaşamına kalite katan kişidir. Bünyesel ve zihinsel dengeyi oluşturmanıza yardımcı olur.

Doğru Nefes Nedir ?

Doğduğumuz zaman diyafram nefesi alarak hayatımıza başlıyoruz. Aslında aldığımız bu nefes doğru nefestir ancak zamanla kültür, örf ve adetlerin ayrıca aile içi çatışmalar ve duygusal bir takım sıkıntıların da dahil olduğu durumlarda, diyafram nefesini unutuyoruz ve üst solunum (göğüs nefesi) almaya başlıyoruz. Diyafram nefesini bıraktığımız için, endişeli, kaygılı ve sinirli hale geliyoruz, bağışıklığımız zayıflıyor ve yaşamımızı zorlaştırıyoruz. Bazen doğru nefes almamak özgüven kaybına bile sebep olabilir.

Nefesimizi doğru öğrenir ve diyafram nefesine geçersek, işte o zaman kusursuz nefes almaya başlamışız demektir.

Nefes çalışmaları hamilelik esnasında da yapılabilir mi ?

Evet tabi ki, Bu egzersizler sayesinde, bebeğe giden oksijen miktarı çoğalır, özellikle gebeliğin son aylarında gözüken nefes alma zorlukları, diyafram nefesi tekniği kullanılarak önemli ölçüde azalır. Ayrıca diyafram nefesi ile kan dolaşımı hızlanır ve mide problemleri, hazım şikayetleri azalır.

Hamilelik döneminde, değişen hormon dengeleri sebebi ile meydana gelen duygu değişikliklerine de nefes egzersizleri fayda sağlar.

Çocuklar için nefes terapi egzersizleri uygun mudur ?

Evet. Çocuklarda terapiye ne kadar erken başlanırsa, o kadar faydası olur. Beden ve duygu gelişimi açısından nefes teknikleri ile erken tanışması idealdir.

Konuşma Başlat
Bize Hemen Ulaş
Merhabalar Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Eğitimlerimiz ve Terapilerimiz hakkında tüm merak ettiklerinizi bize Whatsapp Aracılığıyla sorabilirsiniz.
Powered by