Yaşam Koçluğu:

Yaşam koçluğu, hedefledikleriniz ile yapmak istedikleriniz arasındaki boşluğu kapatıp yaşam keşfine çıkabileceğiniz ve kendiniz ile yüzleşerek gerçek potansiyelinizi keşfedebileceğiniz, kendinizi tanıyabilme şansı bulabileceğiniz etkili bir süreçtir. Farklı bakış açıları kazanıp hayatı daha iyi algılamanızda sizlere yardımcı olur.

Başka bir deyişle, öfke, endişe, kaygı gibi duygularınızı anlamlandırarak, özgürce yaşayabileceğiniz ve farkındalık kazanabileceğiniz bilgi ve motivasyon dolu yol arkadaşlığıdır. Hayat dediğimiz şey, aslında engebeli arazide yürümek gibidir zaman zaman ve bu arazide yürüyüp ulaşmak istediğimiz hedefe ulaştığımızda o engebeler bize deneyim ve tecrübe olarak geri döner. Bu yolda giderken sizlere görmediğiniz engebeleri fark etmeniz için bakış açısı sunan rehber işte bizleriz.

Gelin yürüdüğünüz yolda beraber çözüm yolları bulalım, engebeleri aşın ve ulaşabileceğinizi görün.

Denge Antalya Terapi merkezi olarak bu konularda sizlere danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Antalya NLP Danışmanlığı:

(Neuro Linguistic Programming) (Zihin dili programlama)

Kişi ile yapılan bir uygulama türüdür. Zaman zaman kişiler hayatlarında çıkmazlara girebilirler, bu noktada Nlp, bireysel olarak kişilerin zihin ile dil arasındaki sürekli iletişim sürecinin, davranışlara doğru biçimde yansıması, kişilerin sağlıklı seçimler yapabilmesi amaçlanır. Kişinin sorununa veya sorunlarına odaklanılırken, kişinin kendi duygu ve düşüncelerinin bu sorunlara neden olduğu fark ettirilmeye çalışılır. Nlp, duygusal tepkileri doğru zamanda doğru şekilde kullanabilme yetisidir. Amaç, kişinin bu yetilerini ortaya çıkarmasını sağlayacak potansiyelini fark ettirmek. Bunlara örnek verecek olursak,

  • İletişim ve İlişki sorunlarını çözme ,
  • Davranış ve düşüncelerde değişiklik sağlama,
  • Sorunlarla başa çıkabilme becerisini arttırma,
  • Farkındalığı arttırma,
  • Karar alabilme cesaretini sağlama..v.b

hedeflerdir.

Nlp uygulamalarında, danışan ile terapist arasındaki uyum ve ahenk’in olduğu, güvene dayalı süreçtir. Bu süreçte kişi gerçekten özgürleşebileceği ve kendinle yüzleşebileceği sağlıklı bir ortam içerisindedir.

Konuşma Başlat
Bize Hemen Ulaş
Merhabalar Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Eğitimlerimiz ve Terapilerimiz hakkında tüm merak ettiklerinizi bize Whatsapp Aracılığıyla sorabilirsiniz.
Powered by